Popularizē suitu amatniecības tradīcijas

Popularizē suitu amatniecības tradīcijas

Biedrība “Suitu kultūras mantojums” īstenojusi Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Atbalsts kultūras programmām reģionos” projekta “Kurzemes kultūras programma 2021” un Alsungas novada domes līdzfinansētu projektu “Suitu amatu dienas”. 
Projektā tika noorganizētas pirmās Suitu amatu dienas sadarbībā ar vietējiem amatniekiem un biedrību “Suitu amatnieki”, lai popularizētu suitu amatniecības tradīcijas, dotu iespēju jebkuram interesantam ar tām praktiski iepazīties un iegūt jaunas prasmes, kā arī, lai īpaši izceltu un daudzinātu šo tradīciju kopējus par viņu zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

31.jūlijā laukumā pie Alsungas kultūras nama un amatnieku studijas “Rija” tika organizēta suitu amatu darbnīcu diena ar kopā 12 dažādām, daudzveidīgām tradicionālo prasmju darbnīcām – suitu rokdarbu, amatniecības, kulinārijas, muzicēšanas, danču, mākslas utt. Tajās jebkuram interesentam bez maksas bija iespēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

Tāpat suitu kultūras popularizēšanai un vides labiekārtošanai uzstādīts paliekošs vides objekts “Anniņa un Miķelītis” darbnīcu norises vietā – suitu meitas un puiša figūras dabiskā izmērā, kuras dalībnieki izkrāsoja darbnīcu laikā.

Bet 1. augustā suitu tirgus laikā tika noorganizēta darbnīcā tapušo dalībnieku un darbnīcu vadītāju – suitu meistaru – darbu izstāde.

VKKF mērķprogrammas finansējums projektam bija 2000 EUR, bet Alsungas novada domes līdzfinansējums – 300 EUR.

MĀRA ROZENTĀLE, Biedrības “Suitu kultūras mantojums” valdes locekle, projektu vadītāja
DAIŅA ĢELŽA foto

 

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi