Informējam iedzīvotājus, ka notiek iedzīvotāju organizēts protests pret pašvaldību reformu

Informējam iedzīvotājus, ka notiek iedzīvotāju organizēts protests pret pašvaldību reformu

Alsungas novada iedzīvotāji rīko protesta akciju sociālajos tīklos un arī pārvietojoties ar smagās tehnikas vienībām, paužot neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR), kurā, pretēji iedzīvotāju aptaujā paustajam viedoklim, Saeima plāno iekļaut Alsungas novadu Kuldīgas novadā.

Alsungas novada dome informē, ka 5. martā notiks iedzīvotāju organizēts pikets, pārvietojoties ar smago tehniku par autoceļu Kuldīga – Jūrkalne Alsungas novada robežās. Piketētāji pulcēsies 8:30 pie Alsungas kultūras nama. Piketam pieteiktas desmit smagās tehnikas vienības. Līdzīgi piketi notiks daudzviet Latvijā, paužot iedzīvotāju neapmierinātību ar Administratīvi teritoriālās reformas gaitu un demokrātisko procesu neievērošanu.

Alsungas novada iedzīvotāji uzsākuši protesta akciju sociālajos tīklos, aicinot sociālo tīklu lietotājus izplatīt animāciju, kurā atspoguļota pretruna reformas īstenošanā starp deklarētajiem mērķiem un reālo politiķu rīcību. Iedzīvotāji ar akcijas palīdzību vērš uzmanību uz to, ka mazie novadi, tai skaitā Alsungas novads, var būt veiksmīgi, bet reformas rezultātā iedzīvotāji zaudēs tiesības lemt par savu nodokļos samaksāto naudu – lemttiesības nonāks administratīvā centra rīcībā.

Sociālos tīklos protesta akcija aizsākta Facebook lapā @alsungasmemes un tiek izplatīta, lietojot mirkļbirkas #laukos_cilvēkiem_būt, #maziem_novadiem_būt, #suiti_turās, #par_Alsungas_novadu.

Administratīvi teritoriālās reformas procesā tiek uzsvērts, ka attīstība iespējama tikai tajos novados, kuros ir pilsēta – attīstības centrs. Tomēr, salīdzinot teritorijas attīstības indeksu 2017. gadā, Alsungas novadam tas ir pozitīvs un Alsungas novads ierindojas starp tām 35 Latvijas pašvaldībām, kurām klājas labāk kā vidēji valstī. Alsungas novads ir 32. vietā pēc attīstības indeksa (Kuldīgas un Skrundas novadiem attīstības indekss ir negatīvs un tie ierindojas attiecīgi 59. un 83. vietā). 2018. gadā Alsungas novads ir 45. vietā, Kuldīgas novads 53. vietā un Skrundas novads 85. vietā. Arī ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju no nekustamā īpašuma nodokļa, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda apliecina, ka mazs novads, pārdomāti veidojot attīstības politiku, desmit gadu laikā spēj ekonomiskos rādītājos apsteigt lielu novadu, līdz ar to nav patiess apgalvojums, kas ir administratīvi teritoriālās reformas pamatā, ka mazas pašvaldības nav attīstīties spējīgas.

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi