Suitu tradicionālo ēdienu baudīšana un meistarklases

Suitu tradicionālo ēdienu baudīšana un meistarklases

Suitus atpazīst ne tikai ar tautastērpiem un dziedāšanu, bet arī ar tradicionālajiem ēdieniem, piem., sklandraušiem, skābputru, bukstiņputru, ķiļķēniem u.c. Šos ēdienus ir iespējams ne tikai baudīt, bet arī piedalīties to tapšanas procesā. Katrai saimniecei ir savs piedāvājums, kas atšķiras gan pēc ēdienkartes, gan gatavošanas procesa un ilguma.

   

Šmāliņ’ Gārdum’

Dižajos Suitos pašā meža vidū, saimnieku mājā “Šmāliņi” ir iespēja nodoties lauku sētas miera un gardumu baudīšanai. Saimniece Anita ne tikai cienās ar gārdām zupām, gaļas raušiem, saldajā ēdienā pēc viesu vēlmēm – burkānu kēksiņiem, raušiem vai biskvīta kūkām, bet ļaus izmēģināt roku pašiem ciemiņiem burkānraušu meistarklasē. Šeit ir iespēja apskatīt un izzināt kā dzīve rit lauku sētā, kurā neatņemama sastāvdaļa ir mājdzīvnieki. Protams, arī viņiem mīlestība nevar būt par daudz, tāpēc tos ir iespēja samīļot un pacienāt ar našķiem. Īpašās reizēs viesi tiek lutināti ar putnu kora balsīm, bet to kad un cik ilgi koncerts notiks nevar paredzēt neviens - to tik paši putni zin’.
Miera un idilles nodrošināšanai pakalpojums pieejams tikai iepriekš piesakoties, nelielām kompānijām līdz 15 cilvēkiem grupā.
“Šmāliņi”, Alsungas pagasts,Kuldīgas novads LV-3306 
Anita Legzdiņa
Tālrunis: +371 29796825
E-pasts: anitalegzdina@inbox.lv

 

Lauku sēta „Zeijas”

Vēlies uzzināt kā dzīvo īsta suitu sieva? Dodies uz lauku mājām “Zeijas”, kur saimnieces pavadībā varēsiet pagatavot maizi pēc mantotas receptes, kā arī nu jau neatņemamu suitu tradicionālo ēdienu - sklandraušus. Skaidrīte Nagliņa ir īsta Latvju saimniece, kura ierādīs ne to vien. Turklāt, saimniece piedāvā nobaudīt arī citus gardumus, piemēram, “picu” suitu gaumē. Iepriekš piesakoties, pieņem grupas līdz 10 cilvēkiem.
“Zeijas”, Alsungas pagasts, Kuldīgas novads 
Skaidrīte Nagliņa
Tālrunis: +371 26032206
E-pasts: sknaglina@inbox.lv

 

Suitu ķēķis

Šeit var iepazīt suitu kulināro mantojumu, darbojoties kopā ar saimniecēm. Piedāvājam sklandraušu, maizes cepšanas meistarklases un suitu tradicionālo ēdienu degustācijas. Tikai iepriekš piesakoties. Radošās darbnīcas "Suitu ķēķis" - piedāvājums.
Alsunga, Skolas iela 11a 
Tālrunis: +371 29222103

 

Spēlmaņu krogs

Krodziņā nobaudīsiet kādu šai vietai raksturīgu ēdienu, sklandrausi ar GTĪ (Garantēta tradicionālā īpatnība) zīmolu, Suitu skābmaizi.

Atvērts no maija līdz oktobrim.

Iepriekš piesakot, visa gada garumā:

  • suitu ēdienu un sklandraušu meistarklases;
  • pusdienas grupām un banketa galdu klāšana;
  • viesu nams. 

Vairāk informācija www.spelmankrogs.lv
Adrese: Pils ielā 7, Alsungā (blakus baznīcai) Skatīt kartē
Mairita Slavinska: +371 28462259
spelmanukrogs@inbox.lv 

 

Anitas Rauši

Braukt ciemos. Pagatavot. Pabaudīt. Krāt skaistus mirkļus. Dalīties tajos. Gaidam Jūs ciemos uz Mūsmājām Alsungā.
Esam jauks ģimenes uzņēmums/mājražotāji jeb “Anitas Rauši”. Mūsu piedāvājums.

Alsungas pagasts,Kuldīgas novads, Raiņa iela 20

Tel nr. -26062523( Anita Punclava)
anita.punclava@inbox.lv 
29942629 (Alise Punclava)
meitina99@inbox.lv 

 
   

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi