Piedalies Stikla šķiratlonā un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

Piedalies Stikla šķiratlonā un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” un pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!” aicina piedalīties Vislatvijas “Stikla šķiratlonā”. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes.Projekta ietvaros ikviens Alsungas novada iedzīvotājs, neatkarīgi no dzīvesvietas, var pieteikt SIA “Eco Baltia vide” speciālo transportu, kurš konkrētā dienā piebrauks un pieņems izlietoto stikla iepakojumu. Pieteikties dalībai “Stikla šķiratlonā” Alsungas novada iedzīvotāji var līdz 9. septembrim un to izdarīt ir ļoti vienkārši:

  1. Savāciet mājās visas izlietotās, vecās un nevajadzīgās burkas un pudeles.
  2. Zvaniet SIA “Eco Baltia vide” pa tālruni 26154123 vai rakstiet vēstuli uz e-pasta adresi stikls@ecobaltiavide.lv un piesakiet savu adresi “Stikla šķiratlonam”, kā arī norādiet aptuveno stikla iepakojumu apjomu un atstājiet savu kontaktinformāciju.
  3. 20. septembrī speciālais transports pieteiktajās Alsungas novada adresēs paņems stikla iepakojumu, kuram jābūt ievietotam maisos vai kastēs un tas jānovieto SIA “Eco Baltia vide” darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams, bet jānodrošina, lai darbinieki var ērti piekļūt maisiem ar iepakojumu.
    Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā tiks izlozētas 2 veikalu “top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis un nodevis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).

AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis: “Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijā tirgū gada laikā nonāk gandrīz 55 000 tonnas stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnas tiek sašķirotas un nonāk pārstrādē. Pagājušā gada nogalē sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, lai pārbaudītu, cik pieprasīta un efektīva būtu iedzīvotājiem nevajadzīgās stikla taras izvešana no privātmājām. Pārliecinājāmies, ka liekā stikla iepakojuma uzkrājumi privātmājās un lauku mājās ir ievērojami un cilvēki īsti nezina, kur no tiem atbrīvoties dabai draudzīgā veidā. Tāpēc nolēmām, šogad rīkot Vislatvijas “Stikla šķiratlonu”, iesaistot visas pašvaldības, lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no liekās taras. Tas ir vēl viens preventīvais darbs, lai saglabātu mūsu apkārtējo vidi tīru un lai dabā mēs arvien retāk redzētu atkritumu un stikla burku kalnus.”

Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” jau pieteikušās 24 pašvaldības. Vairākās no tām akcija jau noslēgusies. Pašvaldībā, kurā iedzīvotāji būs sašķirojuši un nodevuši lielāko apjomu stikla, norisināsies Vislatvijas šķiratlons ar treneri Viktoriju. “Stikla šķiratlons” jau ir noslēdzies vairākos novados: Tērvetes novadā tika savākta 5,81 tonna stikla, Vecumnieku novadā - 11,31 tonna, Salaspils novadā - 2,6 tonnas, Siguldas novadā - 10,07 tonnas, Olaines novadā - 2,25 tonnas, Lielvārdes novadā - 4,66 tonnas, Babītes novadā - 2,07 tonnas, Jēkabpils novadā - 9,52 tonnas, Bauskas novadā - 4,9 tonnas, Krustpils novadā – 7,56 tonnas, Līvānu novadā – 6,84 tonnas un Ādažu novadā – 2,16 tonnas stikla. Tādējādi kopumā “Stikla šķiratlonā” jau ir savāktas 69,75 tonnas stikla taras.
Plašāka informācija par “Stikla šķiratlonu” mājaslapā www.zalais.lv.

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi