Aprīļa jaunumi

Aprīļa jaunumi

KONKURSS! Bibliotēkas lasītāju un apmeklētāju vaļasprieku izstādes (hobiji) – “Uzmini autoru! Vai zini? Mini! Varbūt kāds, kurš Tev blakus.” No aprīļa bibliotēkas izstāžu telpā alsundznieku darbiņu, vaļasprieku izstādes. Autoru vārdi līdz Miķeļdienai netiks atklāti.  Noslēguma pasākumā septembra beigās tiks apbalvoti autori un čaklākie minētāji. Aprīļa izstāde jau ir sagatavota. Nākamajiem mēnešiem lūdzam atsaukties interesantu vaļasprieku autorus! Par konkursa norisi varēs skatīt, lasīt  arī facebook.com -  Alsungas novada bibliotēkas lapā.

“Sēsim, stādīsim un tad lasīsim”. Tuvojas sēšanas un stādīšanas laiks. Jau marta beigās bibliotēkā iekārtosim sēklu apmaiņas punktu (gan maiņai, gan dāvinājumam) un bibliotēkas krājumā esošo publikāciju tematisko izstādi par dārzkopības tematiku. Sēklu kastītē jau atliktas – rukolas, ķirbju sēklas, pupiņas, pelēkie zirņi. Ja kādam paliek pāri sēklas, kastīte gaidīs papildinājumu. Apmeklējot bibliotēku, jebkurš tajā varēs ielūkoties, varbūt atrodas kas noderīgs dobītēm. Aprīļa beigās plānots pasākums – “Sēsim, stādīsim un tad lasīsim” - tikšanās ar dārznieku, jautājumi un atbildes, savstarpējā pieredzes apmaiņā.

Bērniem ar vecākiem. Aprīļa beigās (datums tiks saskaņots ar apmeklētājiem) – ikmēneša pasaku rīti. Ausma Caune gatavo materiālus šo pasākumu interesantākai norisei – krāsošanai, skaitīšanai, sacensībām u.c. Gaidām arī vecāku ierosinājumus, atsauksmes!

Lasītāju klubiņu arī Alsungas novadā! 14. martā Kuldīgas Mākslas namā apmeklējām pirmo Kuldīgas novada lasītāju klubu saietu, uz kuru tika aicināti arī Alsungas un Skrundas novada lasītāji. Klausījāmies Antas Rugātes stāstu par Tāļa Vaidara literāro mantojumu, apskatījām viņas skaisto ainavu fotogrāfiju izstādi, ar jaunākām grāmatām iepazīstināja A/S “Latvijas mediji” starptautisko attiecību vadītāja Linda Rumka. Kopā ar Gunāru Jākobsonu, Liu Guļevsku smējāmies, dziedājām un minējām dziesmu nosaukumus, čaklākiem minētājiem tika dāvāti mūzikas diski.  Pasākums bija interesants un sirsnīgs…, bet – Alsungas lasītāju klubs tajā nepiedalījās, jo tāda vēl šobrīd nav. Aicinām atsaukties lasītājus, kuri gribētu piedalīties tā veidošanā, lai kopā īstenotu interesantus pasākumus un piedalītos citu bibliotēku aktivitātēs. Tuvākā – Ēdoles bibliotēkas lasītāju klubs—plāno maijā viesoties Alsungā, pārrunāt grāmatu jaunumus pie kafijas tases bibliotēkā, vēlētos apmeklēt arī Alsungas muzeju un tējnīcu “Sapņotava”. Savukārt, ēdolnieki aicina viesos alsundzniekus -  apmeklēt bibliotēku, Ēdoles baznīcu, Ēdoles pili (ar gidu), klausīties bibliotēkas vadītājas  Airas Celmas stāstu par bibliotēkas 170 gadu vēsturi.

Jaunās grāmatas. 13. martā tika iepirktas 63 grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem, lasītājiem tās būs pieejamas marta beigās. Ievērotas lasītāju intereses un vēlmes, apkopojot aptaujas informāciju. Lai arī turpmāk jauno grāmatu iepirkums apmierinātu lasītāju intereses, vēlmes un vajadzības, lūdzam informēt bibliotekāres par nepieciešamo grāmatu iepirkumu! Jauno grāmatu saraksts tiks publicēts “Alsungas ziņu” aprīļa numurā. Nākamajam numuram tiks sagatavots arī neliels stāsts par kādu rakstnieci – filoloģi un tulkotāju, kuras grāmatas lasa un gaida visa Latvija un kura dzīvo, raksta tepat un blakus – Alsungā!

Bibliotēkas krājumā ir arī Latvijas filmu kolekcija – filmu izlase 23 DVD diskos, kur ir  atrodamas Rozes Striebras, Arnolda Burova slavenās filmas bērniem, tāpat arī citas, varbūt pat neredzētas, dokumentālās un spēlfilmas ļoti labā kvalitātē no Nacionālā Kino centra. Arī šīs filmas bibliotēka izsniedz skatīšanai mājās.

LŪDZAM ATSAUKTIES! Mums atrakstīja no Itālijas! Sarakstījāmies ar kādu Itālijas pilsoni, kuru ļoti interesē Latvijas riteņbraukšanas sasniegumi, sporta vēsture un it īpaši, Alsungas slavenība, sporta zvaigzne – Emīlija Sonka, (1964. gadā izcīnījusi uzvaru, ieguvusi zelta medaļu Pasaules čempionātā riteņbraukšanā, bērnībā dzīvojusi Alsungas pagasta lauku mājās “Lazdas”), viņas sporta sasniegumi.  Itālis lūdz atsaukties cilvēkus, kuriem ir ziņas par  Emīlijas Sonkas vēlāko gadu dzīves un sporta gaitām.

Gaidām bibliotēkā! Informācija par jaunumiem, pasākumiem arī:https://www.facebook.com/, www.alsunga.lv

Bibliotēkas tālr. nr. – 27852093, 25136132 (bibliotēkas vadītājai)

 

Saulaināku pavasari vēlot,

Jolanta Vikmane

 

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi