Suitu sievu dalība Latvijas simtgades svinību pasākumos Amerikas Savienotajās Valstīs

Suitu sievu dalība Latvijas simtgades svinību pasākumos Amerikas Savienotajās Valstīs

Biedrība „Etniskās kultūras centrs „Suiti”” īstenojusi Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alsungas novada domes līdzfinansētu projektu „Suitu sievu dalība Latvijas simtgades svinību pasākumos Amerikas Savienotajās Valstīs”. Projektā ansambļa „Suitu sievas” 10 pārstāves no 2018.gada 12.līdz 30.aprīlim piedalījās virknē Latvijas simtgadei veltītu pasākumu ASV (Čikāgā, Mineapolē, Kalamazū u.c.), lai iepazīstinātu latviešu diasporu ASV ar suitu tradicionālās kultūras daudzveidību – muzikālo mantojumu, rokdarbu, tautas tērpu darināšanas un kulinārajām tradīcijām. Šo divu nedēļu laikā ansamblis tikās ar latviešu diasporu vairākās ASV pilsētās, tai skaitā, ar bērniem un jauniešiem, un vadīja lekcijas par suitu kultūru, organizēja sklandraušu darbnīcas, piedalījās vietējo latviešu dievkalpojumos, kā arī divos Latvijas Simtgadei veltītos pasākumos Čikāgā, kurus atklāja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. „Suitu sievas” ir ieguvušas jaunu pieredzi un kontaktus, taču vislielākais prieks par jauniegūtajiem draugiem no Čikāgas latviešu deju kopas „Mantinieki” un citiem aktīvajiem latviešiem ASV.
Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējums projektam bija 2000 eur, Alsungas novada domes – 1000 eur. Lielāko daļu no projekta izmaksām finansēja Čikāgas latviešu organizācijas, kā arī pašas dalībnieces.

         

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi