AICINAM UZŅĒMUMUS PIEDALĪTIES LATVIJAS NOVADU DIENĀS VITEBSKĀ

AICINAM UZŅĒMUMUS PIEDALĪTIES LATVIJAS NOVADU DIENĀS VITEBSKĀ

Pasākuma tēma “Parādi Latviju, iepazīsti Baltkrieviju”
2018. gada 6. septembrisŅemot vērā Vitebskas apgabala ģeogrāfisko novietojumu (tiešā robeža ar Latvijas Republiku), kā arī vēlmi veidot un attīstīt Vitebskas uzņēmēju sadarbības kontaktus ar Latvijas uzņēmējiem – plānots organizēt pasākumu “Latvijas novadu dienas Vitebskā”, kuru ietvaros tiktu organizētas sekojošas aktivitātes - uzņēmēju vizīte un uzņēmēju forums Vitebskas apgabalā, Latvijas kā tūrisma galamērķa popularizēšana (Tūrisma seminārs), kā arī pašvaldību vizīte. Kā papildus pasākums plānota arī Latvijas kultūras programma.
Vitebskas apgabals ir interesants ar to, ka robežojas ar Latvijas Republiku, iekļauj divus robežpārejas punktus, kā arī ir nozīmīgs sadarbības partneris dažādās jomās. Tieši ģeogrāfiskais tuvums rada pozitīvu iespēju sadarbības attīstībai un veicināšanai starp LV un BLR. Šobrīd Vitebskas apgabalā jau aktīvi sāk meklēt sadarbības iespējas daudzas ES dalībvalstis.

Mērķis:
Atrast jaunas sadarbības iespējas starp Latvijas un Baltkrievijas uzņēmējiem, kā arī iepazīstināt Baltkrievijas uzņēmējus ar tām iespējām, kuras piedāvā sadarbība ar Latvijas uzņēmējiem;
Veicināt sadarbību tūrisma jomā, reklamējot Latviju kā tūrisma galamērķi;
Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pašvaldību sadarbība, kuras ietvaros jau šobrīd notiek dažādi pasākumi.

Latvijas 100gades pasākumu ietvaros, konsulāts Vitebskā redz unikālu iespēju organizēt pasākumu kopumu, kuru pievienotā vērtība būtu Latvijas popularizēšana Vitebskas apgabalā, kā arī radītu papildus iespējas sadarbības organizēšanai starp Latviju un Baltkrieviju, veicinot ekonomisko sadarbību, kultūras, sporta un izglītības, kā arī pašvaldību sadarbību. Latvijas 100gades svinības, kā unikāls formāts, ļaus pievērst būtiski lielāku uzmanību pasākuma norisei Vitebskas apgabalā un dos iespēju parādīt Latvijas sasniegumus dažādās jomās. Kopumā, pasākuma norise tiek definēta kā nozīmīgākais 100gades pasākums Vitebskas apgabalā.
Plānota Latvijas Republikas vēstnieka Baltkrievijas Republikā M. Virša dalība oficiālajos pasākumos Latvijas novadu dienu ietvaros, kā arī organizēta vēstnieka tikšanās ar oficiālajām amatpersonām Vitebskas apgabalā. Vēstnieka klātbūtne oficiālajos pasākumos nodrošinās sapratni par Latvijas Republikas interesi sadarbības veicināšanai ar Baltkrievijas Republiku.

Plašāka informācija pieejama - šeit

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi