Skolēni apmeklē Latvijas Nacionālo teātri

16. novembrī Alsungas vidusskolas skolēnu grupa no 8.-12. klasei kopā ar skolotājām I. Pētersoni un S. Nagliņu apmeklēja Rīgu, lai noskatītos izrādi, apskatītu izstādi “Latvijas gadsimts” un “Staro Rīga” objektus.

Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur 1918. gada 18. novembrī dibināta Latvijas valsts, no š.g. 12. līdz 16. novembrim tika spēlēta izrāde “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”. Dramaturģiskā materiāla autors Kārlis Krūmiņš, režisors Valters Sīlis.
Valsts dibināšanas dienas simulācija - iespēja pašiem personīgi atgriezties 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan drosmīgi un stratēģiski valstiski domājoši, gan vienkārši avantūristiski noskaņoti un nejauši iesaistīti cilvēki, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.
Kārlis Krūmiņš: “Šī ir izrāde par izvēlēm. Izvēlēm, kuras veica mūsu valsts izveidotāji, izvēlēm, kuras veica mūsu galvenais varonis, izvēlēm, kuras veica viņa vecāki, un izvēlēm, kuras veic skatītājs, skatoties šo izrādi. Tieši tik burtiskā veidā – izvēloties, kuru kanālu klausīties un vai vispār klausīties. Mācoties vidusskolā vai ģimnāzijā, jaunieši arvien tuvāk ir kādai ļoti nopietnai savas dzīves izvēlei – ko darīt pēc skolas absolvēšanas. Tā ir nopietna izvēle, un būtu jauki, ja, to veicot, jaunieši būtu droši – pieraduši un trenēti veikt izvēles, nevis balstīt savu izvēli citu domās un versijās.
Izrāde ir radīta ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroja atbalstu. Skolām biļetes tika izplatītas sadarbībā ar iniciatīvu "Latvijas skolas soma".

 

Programma SKOLAS SOMA

Programma SKOLAS SOMA

Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Programmas mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem, valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros, iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Iniciatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
“Latvijas skolas somas” piešķirtais finansējums, vidēji 7 EUR skolēnam semestrī, tiks izmantots kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu u.c.. izmaksas, kā arī izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, darbnīcu u.c. norišu izmaksām.
Nozīmīga ir sasaiste ar mācību procesu, pasākumos ir jāpiedalās visiem skolēniem un tiks nodrošināta vismaz viena aktivitāte semestrī katram skolēnam.

Vairāk informācijas pieejamas - šeit

Prezentācija - šeit

Skolas somas atklāšanas pasākums

Skolas somas atklāšanas pasākums

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem, t.sk. no mūsu skolas, tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.
Arī Alsungas vidusskola piedalās programmā “Latvijas skolas soma”. Šī programma ir Latvijas valsts simtgades dāvana Latvijas skolēniem, kas sevī ietver bezmaksas kultūras un izglītojošu pasākumu apmeklēšanu (teātri, izstādes, koncerti, muzeji u.c.). Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
"Latvijas skolas soma" darbību uzsāk jau šajā mācību gadā un tās ietvaros dažādu pasākumu apmeklējumam, nepieciešamo transporta un ieejas biļešu segšanai kopumā plānoti teju 13 miljoni eiro no simtgades nacionālo pasākumu programmai plānotā valsts finansējuma piecu gadu periodā. Līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņems izglītības iestāžu dibinātāji – pašvaldības ar kurām ir noslēgts sadarbības līgums. Īpaša uzmanība iniciatīvas ietvaros tiks veltīta aktīvai iesaistei, piemēram, interaktīvām darbnīcām, performancēm, kurās skolēni var kļūt par aktīviem dalībniekiem. Liela nozīme programmas īstenošanā būs arī pedagogu darbam, sagatavojot skolēnus gaidāmajam notikumam un pēc tam mācību stundā pārrunājot pieredzēto un to sasaistot ar mācību procesu.
Pasākumā Rīgā piedalījās 8. klases skolēni Luīze Svilpe un Reinis Raģelis, skolas direktore un programmas koordinatore. Pasākumu atklāja ministru prezidents Māris Kučinskis, kultūras ministre Inga Melbārde un izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Viņi novēlēja skolēniem būt zinātkāriem, drosmīgiem, radošiem un nebaidīties no jauniem izaicinājumiem, kā arī aicināja pielocīt Latvijas skolas somu ar savām zināšanām. Skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.
Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Danils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.
https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/138783/latvijas-skolas-soma-atklasanas-koncerts

Programmas koordinatore Aīda Vanaga

x
Alsungas novada pašvaldības mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), papildus informāciju skat. šeit. Labi