Kultūras nams

Mēs esam, lai jūs varētu:

atklāt un attīstīt savus mākslinieciskos talantus;
iepazīt un priecāties par citu talantiem;
saturīgi un interesanti atpūsties;
apgūt suitu garamantas.

Kultūras nams dibināts 1950. gadā. Pašreizējais kultūras nams celts 1967. gadā.

Kultūras namā strādā:

Pamatdarbības struktūrvienības vadītāja Santa Galiņa – tālr. 23205690

alsungakultura@alsunga.lv,

Inta Pidvilte – Kultūras metodiķe

Etnogrāfiskais ansamblis SUITU SIEVAS

Pirmoreiz suitu dziedātāju vārds izskanēja 1924. gadā Rīgā, bet kā kolektīvs dibināts 1955. gadā. Nosaukumu SUITU SIEVAS ansamblis ieguva filmas PŪT VĒJIŅI filmēšanas laikā- 1973. gadā. Ansambļa dziedāšana jau labu laiku sniedzas pāri Latvijas robežām. Vairākkārt dziedāts Vācijā, Polijā, Lietuvā, bet 2000. gadā – otrajā Vispasaules folkloriadē Japānā. Kolektīvs aktīvi koncertē un ir atvērts dažādiem projektiem. Viens no tiem-sadarbībā ar Radio kori Sigvarda Kļavas vadībā tapis latviešu komponistu kora dziesmu disks. 2012. gada lielākais notikums- kolektīva dziedājums Aglonā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos.No šī gada Suitu sievas Aglonā dzied katru gadu. 2014. gadā ansamblis viesojās Francijā- folkoriādē.

No 1989. gada kolektīvu vada Ilga Leimane.

Sadarbojoties visiem suitu kolektīviem ir ierakstīts disks “Suitu kāzas”. Ansamblis piedalījās koncertu cikla “Latvijas gredzens” “Kurzemes gredzens” koncertos. 2018. gada aprīlī SUITU SIEVAS dosies tālā braucienā uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Kopš 2024. gada kolektīvu vada Ilga  Pavāre

Tālrunis 26027439

Folkloras kopa SUITU VĪRI

Folkloras kopa SUITU VĪRI dibināta 2013. gadā. Vadītāja- Ilga Leimane. Dzied- Juris Lipsnis, Santis Vanags, Juris Šteinbergs, Jānis Pētersons, Pauls Leimanis, Modris Jēkabsons, Dainis Lapiņš, Arnis Gercāns, Valentīns Zarupskis, Jānis Šmidbergs,Juris Krafts. Vīri dzied suitu novadā pierakstītās vīru dziesmas, Ilgas Leimanes tēva Jāņa Porziņģa dziedātās dziesmas un dziesmas, kas patīk pašiem.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs SUITI

Vidējās paaudzes deju kolektīvs SUITI dibināta 1982. gadā. Kolektīvs piedalījies visos dziesmu svētkos Rīgā un Tautas mākslas svētkos Kuldīgas rajonā. Dejojis arī Somijā, Vācijā un Austrijā, Francijā.
No 2018. gada kolektīvu vada Dace Martinova.
Koncertmeistare ir Ilga Pavāre.

2022. gadā vidējās paaudzes deju kolektīva SUITI 40 gadu jubileja nosvinēta kā īsti deju svētki Alsungas Ziedulejas estrādē draugu un kaimiņu kolektīvu lokā VPDK SenLīgo, VPDK Bandava, VPDK Mārsils; VPDK Ance, VPDK DimDari
Jubilejas reizē daudzi paldies vārdi izskanēja bijušajiem kolektīvu vadītājiem, koncertmeistariem un kultūras nama darbiniekiem. Arī sponsoriem, saimniecēm, foto un video meistariem, ka šos svētkus padarīja skaistākus, viesmīlīgākus un neaizmirstamus, atstājot skaistus mirkļus ikviena sirdī.
Saņēmām arī pārsteiguma sveicienu no vecajiem dejotājiem un sveicienus no Alsungas dziedošajiem kolektīviem.
Jubilejas reizē izveidota ekspozīcija par vidējās paaudzes deju kolektīva Suiti 40. darba gadiem – Suitu ziņneši.

Deju kolektīvs DIŽSUITI

Kolektīva vadītāja Dace Martinova

Koncertmeistare Zaiga Krauze

Senioru deju kolektīvs KALMES

Senioru deju kopa “Kalmes” dibināta 2010. gadā. Kolektīvā dejo dāmas labākajos gados. Viņu vadītāja- Dace Martinova pati veido deju horeogrāfijas.  Dace kolektīvu vada kopš 2022. gada. Iepriekš kolektīvu vadīja Silvija Gornija. Kolektīvs regulāri piedalās novada pasākumos un ir aktīvs koncertētājs gan Kurzemē, gan visā Latvijā.

Kapela SUITU MUZIKANTI

2011. gada pašās pirmajās dienās savu darbību sāka kapella, kurā apvienojušies spēlēt varoši un griboši vīri. Kolektīvu vada Modris Jēkabsons.

Ar VAS ” Latvijas Hipotēku un zemes banka” klientu kluba ” Mēs paši” projekta ietvaros saņemto finansējumu un Alsungas novada domes līdzfinansējumu 2011. gada rudenī kapella iegādājās mūzikas instrumentu tuba (suzafons).

Muzikanti katru gadu piedalās tautas mūzikas festivālā “Saldie vārti” Saldū, kā arī kapelu saietā Snēpelē. 2022. gada lielākais pasākums, kur Suitu muzikanti ņēma dalību bija Starptautiskais pasākums „Vo aš čė gėmiau“ (“Esmu šeit”) Lietuvā  Nevarėnai pilsētā.

Bez kapelas vairs nav iedomājams neviens senioru pasākums, brīvdabas koncerts un balle, Miķeļu svētki. SUITU MUZIKANTI ir gaidīti arī citos Kurzemes novados.
Modris Jēkabsons– 26058298

Folkloras kopa SUITIŅI

Folkloras kopā SUITIŅI darbojas Alsungas pamatskolas skolēni. Kolektīvs dibināts 1985. gadā. Līdz 2000. gadam SUITIŅUS vadīja skolotāja Lidija Jansone. No 2000. gada līdz 2020.gadam kolektīvu vada Gunta Matēviča. Tagadējā vadītāja- Ance Sproģe.

Kolektīvs ir aktīvs kustības “Pulkā eimu, pulkā teku” dalībnieks. Regulāri piedalās dziedātāju skatēs. Ir Dziesmu svētku- gan pieaugušo, gan skolēnu, festivāla Baltica un lielkoncerta “Dziesmu svētki Ziemassvētkos” dalībnieki.

Kā jau tas ir rasts skolēnu kolektīvos, lielie no skolas aizgājuši un suitu garamantas apgūst jaunā paaudze. Un sākas viss no gala…

Folkloras kopa SUITU DŪDENIEKI

Folkloras kopa “Suitu dūdenieki” darbojas kopš 2014. gada, atjaunojot tradicionālo dūdu spēles tradīciju suitu novadā. Dūdu spēlēšana Latvijā visilgāk – līdz II Pasaules karam – bija saglabājusies tieši suitu novadā, kur arī pierakstīts visvairāk dūdu melodiju.

Šobrīd “Suitu dūdenieku” sastāvā ir septiņi dūdenieki – Juris un Aleta Lipšņi, Pauls Leimanis, Inga Šēna-Laizāne, Māra Rozentāle, Inta un Anta Puķītes, epizodiski arī Santis Vanags, Ronalds Veiss un Andris Stepanovs.

Folkloras kopa regulāri uzstājas dažādos pasākumos gan tuvējā apkārtnē, gan visā Latvijā, tostarp viņi bijuši Starptautiskajā folkloras festivāla Baltica un Latviešu Vispārējo dziesmu un deju svētku dalībnieki. Arī 2023. gada Dziesmu svētkos paredzētas vairākas “Suitu dūdenieku” uzstāšanās – gan Folkloras dienā, gan lielkoncertos Mežaparkā.

Vadītājs Juris Lipsnis, tel. 26151541

Pulciņš KERAMIKA
Alsungas keramika. 2009. gada rudenī Alsungas keramiķi uzsāka savu darbošanos. Keramikas idejas ierosinātāji un aizsācēji bija Liepājas mākslas skolas absolventi – keramiķi Ilona Ratniece un Alsungas Sv. Miķeļa baznīcas draudzes prāvests Andris Vasiļevskis. Keramikas pulciņš sākumā darbojās “Vecajā mācītājmuižā”, bet 2011. gadā keramikas darbnīca tika pārcelta uz Alsungas veco skolu (tagadējo Amatu māju), kur arī tagad turpina savas darba gaitas. Neskatoties uz to, ka kādu laiku pulciņš bija bez vadītāja, tas veiksmīgi turpināja savu darbu, to pieskatot Dainai Zvejniecei. 2012. gadā keramiķu pulkam pievienojas pieredzējusi keramiķe Vija Bikse, kura māca un dalās ar savu meistara pieredzi vēl līdz šim laikam.
Pirmā darbu izstāde notika 2010. gada pavasarī pie Alsungas vidusskolas brīvā dabā. Keramiķu izstādes tiek izstādītas gan Alsungā, gan citos pagasta kultūras namos, muzejos un bibliotēkās.
Pulciņā divas reizes nedēļā piedalās ap 20 dažādu vecumu dalībnieku, kā arī vasarās organizē nometnes un māca citus interesentus.
Kapela ALŠVANGAS SPĒLMAŅI
Kapela “Alšvangas spēlmaņi” dibināta 2022. gadā. Tās dibinātāja un vadītāja ir Ilga Pavāre. Kapelas repertuārs galvenokārt sastāv no suitos pierakstītām danču melodijām. Kapelā darbojās septiņi mūziķi, kuri spēlē dažādus mūzikas instrumentus – vijoli, cītaru, ermoņiku, mandolīnu, akordeonu, celma bungas, velna bungas, tamburīnu. Kapela 2023. gadā piedalījusies XXVII Vispārējos Latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos kapelu maratonā. Kopš dibināšanas izveidojusies sadarbība ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Suiti”, veidojot kopīgas suitu danču programmas.

Skip to content