AktualitātesJaunumiSabiedrības līdzdalībaSvarīgiIedzīvotāju padomes

Atkārtoti aicinām pieteikties dalībai iedzīvotāju padomēs

Lai veidotu ciešāku dialogu un sadarbību ar iedzīvotājiem, Kuldīgas novada pašvaldība atkārtoti aicina pieteikties dalībai iedzīvotāju konsultatīvajās padomēs. Tādējādi iedzīvotājiem ir iespēja lemtu par sev svarīgiem jautājumiem un piedalīties novada attīstībā. Pateicamies visiem aktīvajiem novadniekiem, kuri jau ir iesnieguši pieteikumus dalībai.

Pašlaik iedzīvotāju padomes veiksmīgi jau darbojas trīs novada pagastos – Ēdolē, Vārmē un Īvandē. Arī citos pagastos ir pieteikušies vairāki pretendenti, taču tas ir mazāks dalībnieku skaits kā nepieciešams, lai tiktu izsludinātas Padomes vēlēšanas. Aicinām ikvienu novada iedzīvotāju, kurš vēlas iesaistīties sava pagasta vai pilsētas attīstībā, plānošanā un veidošanā, izvirzīt savu kandidatūru iedzīvotāju padomēm.

Nolikums pieejams pašvaldības tīmekļa vietnē sadaļā “Sabiedrības līdzdalība” – https://ej.uz/tqs9 

Pieteikuma anketa

Pieteikumus iespējams iesniegt:

  • Kuldīgas novada pašvaldībā, Baznīcas ielā 1, Kuldīgā;
  • Pagastu un pilsētu pārvaldēs;
  • Sūtot parakstītu ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu dome@kuldiga.lv.

Kas ir Iedzīvotāju padomes?

Iedzīvotāju padome ir sabiedriski aktīva cilvēku grupa, kas darbojas uz brīvprātības principiem un tiek veidota katrā no 18 Kuldīgas novada pagastiem un pilsētās – Kuldīgā un Skrundā. Padomes uzdevums ir apzināt iedzīvotāju vajadzības un pārstāvēt viņu intereses pašvaldībā jautājumos par teritorijas labiekārtošanu, kultūras bagātināšanu, ekonomisko darbību un citās svarīgās jomās.

Kas var pieteikties Iedzīvotāju padomēs?

Par padomes locekli var būt fiziskā persona, kura sasniegusi 16 gadu vecumu un ir Latvijas Republikas pilsonis. Kandidātus padomes locekļa amatam var izvirzīt ikviens attiecīgā pagasta vai pilsētas iedzīvotājs. Kandidāts konkrētā teritorijā ir deklarējis dzīvesvietu vai papildu adresi 90 dienas pirms vēlēšanām. Kā arī kandidāts drīkst kandidēt tikai vienā teritoriālajā padomē.

Katrā iedzīvotāju padomē locekļu skaits proporcionāls iedzīvotāju skaitam – no piecām līdz deviņām personām.

Par padomes locekli nedrīkst būt – domes deputāts, pašvaldības izpilddirektors, pašvaldības izpilddirektora vietnieks un pagasta/pilsētas pārvaldes vadītājs.

Padomes ievēlēšanas un darbības termiņš:

Pieteikšanās iedzīvotāju padomēm ir atvērta visu laiku. Kolīdz pagastā vai pilsētā tiks sasniegts noteiktais kandidātu skaits, tiks organizētas vēlēšanas.  Padomes darbības termiņš ir 2 gadi.