Lūgums norādīt kontaktpersonu

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus E-veselības sistēmā norādīt informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.

Rehabilitācijas programma SPĒKA AVOTS

Šogad vairāk nekā 500 cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma "Spēka Avots", kuru īsteno Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Līdzekļi rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā - maratonā "Dod pieci", kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv.

Biedrība "Dzīvības koks" aicina cilvēkus, kuri zina, kā tas ir - izdzirdēt diagnozi "ļaundabīgs audzējs", kad vienā mirklī dzīve sagriežas bezcerības, baiļu un vēlmes dzīvot mutulī, pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmā "Spēka Avots". Programma ir pasākumu kopums, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī ļauj uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi - gan psihoemocionāli, gan praktiski. Programma (nometne) notiek 5 dienu garumā, tā ir ļoti intensīva, kurā kā grupu vadītāji un lektori piedalās psihoterapeiti, psihologi, mākslas terapeiti, onkologi, imunologi, fizioterapeiti un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.

Vakcinācija pret ērču encefalītu

Sākoties ērču aktivitātes sezonai, Nacionālais veselības dienests atgādina, ka bērniem līdz 24 mēnešu vecumam, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā valsts daļēji apmaksā vakcināciju pret ērču encefalītu.

Bērniem līdz 24 mēnešu vecumam vakcinācija tiek apmaksāta 50 % apmērā. Jāatzīmē, ka bērniem šo vakcināciju rekomendē veikt ne agrāk kā no viena gada vecuma. Grūtniecēm un sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām vakcināciju pret ērču encefalītu apmaksā 25 % apmērā. Šādu iespēju nodrošina īpaši zīdaiņiem un jaunajām māmiņām izveidotais kompensējamo zāļu M saraksts, kurā ir iekļautas arī vakcīnas pret ērču encefalītu.

Pacientu pieraksts

Aicina ārstniecības iestādes turpināt pacientu pierakstīšanu rindā

   Ņemot vērā, ka atsevišķu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai šajā gadā vairākās ārstniecības iestādēs var būt izveidojies pilns pieraksts gaidīšanas rindā, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir nosūtījis vēstuli ārstniecības iestādēm par pacientu pieraksta nepārtraukšanu.
   NVD atgādina iedzīvotājiem, ka vienus un tos pašus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sniedz daudzas ārstniecības iestādes. Tās ir ne tikai daudzprofilu slimnīcas, bet arī ambulatori veselības centri, poliklīnikas un ārstu-speciālistu prakses, kurās pakalpojumus var saņemt vēl šogad. Valsts apmaksātas ārstu-speciālistu konsultācijas, izmeklējumus un citus ambulatoros pakalpojumus kopumā sniedz vairāk nekā 350 ārstniecības iestāžu.
   Informācija par visiem valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, kā arī aptuvenām gaidīšanas rindām pakalpojumu saņemšanai, iedzīvotājiem ir pieejama valsts vietnē www.rindapiearsta.lv. Lai noskaidrotu aktuālo informāciju par pieraksta iespējām un veiktu pierakstu, nepieciešams sazināties ar konkrētās ārstniecības iestādes reģistratūru.

 

E- veselība

E- veselība

Palielinās E- veselības sistēmas lietotāju skaits.
Sīkāk- šeit:

Stacionāro pakalpojumu līgums.

                         Stacionāro pakalpojumu līgumu parakstījušas jau 80 % slimnīcu

Nacionālais veselības dienests ir nosūtījis parakstīšanai ārstniecības iestādēm un ārstu praksēm visus plānotos līgumus par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu 2017. gadā. Līgums nosūtīts arī visām slimnīcām. Šobrīd līgumu par stacionāro pakalpojumu sniegšanu ir parakstījušas jau 80 % slimnīcu.
Pakāpeniski tiek parakstīti arī sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu – ārstu-speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, dienas stacionāru pakalpojumu u.c. – sniegšanas līgumi. Slimnīcām plānotais finansējums šo pakalpojumu nodrošināšanai vidēji ir par 23 % lielāks nekā pērn, savukārt pārējām ārstniecības iestādēm vidēji par 17 % lielāks nekā pērn.
Veselības ministre Anda Čakša: “Ar tiem līdzekļiem, kas papildus pieejami šogad, protams, nav gana sistēmai, kas ilgi badināta, taču mūsu šī gada prioritāte ir skaidra – pacientiem pieejamāki speciālisti. Lielāks finansējums endoprotezēšanai un kataraktas operācijām – jomām, kur rindas allaž bijušas gadiem garas. Šis ir gads, kad uz veselības aprūpi skatāmies no pacienta prizmas. ”
No 2017. gada veikta virkne uzlabojumu sekundārajiem ambulatorajiem pakalpojumiem paredzētā finansējuma plānošanas kārtībā. Lai uzlabotu šo pakalpojumu pieejamību un mazinātu gaidīšanas rindas, šogad papildus plānots vairāk nekā 21 milj. eiro. Veicot papildu finansējuma plānošanu katrai ārstniecības iestādei, ņemta vērā personāla un tehniskā nodrošinājuma kapacitāte, gaidīšanas rindu garumi pakalpojumu saņemšanai un sniegto pakalpojumu apjoms iepriekšējā gadā.
Ārstu-speciālistu ambulatoro konsultāciju skaits visām ārstniecības iestādēm plānots ne mazāks kā pērn, tajā skaitā iestādēm, kuras 2016. gadā sniegušas mazāk konsultāciju nekā bija plānots.
Par 15 % palielināts plānoto pacienta aprūpes epizožu skaits pie ārstiem-speciālistiem teritorijās, kurās ir apgrūtināta konsultāciju pieejamība – ja 30 % ārstniecības iestāžu noteiktajā teritorijā gaidīšanas rinda pakalpojuma saņemšanai ir garāka par mēnesi. Nosacījums attiecas uz endokrinologu, kardiologu, neirologu, ķirurgu, hematologu un citu noteiktu specialitāšu ārstu konsultācijām.
Būtiski uzlabotas pacientu iespējas veikt valsts apmaksātas acu kataraktas un endoprotezēšanas operācijas. Acu kataraktas operāciju veikšanai dienas stacionāros 2017. gadā līdzekļi plānoti atbilstoši tam, cik faktiski ārstniecības iestādēs šādas operācijas iespējams veikt gada ietvaros, savukārt endoprotezēšanas operāciju rindu mazināšanai papildu piešķirti 2,5 milj. eiro.
No 2017. gada valsts finansējums veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai tiek plānots atbilstoši 12 mēnešu faktiski veiktajam darbam iepriekšējā periodā (iepriekš – atbilstoši deviņu mēnešu vidējam rādītājam par sniegto pakalpojumu apjomu). Izmaiņas veiktas, pamatojoties uz slimnīcu ierosinājumu turpmāk ņemt vērā sniegto pakalpojumu apjoma pieaugumu gada pēdējos mēnešos.

Informācija par e-veselība pakalpojumiem un iespējām

Informācija par e-veselība pakalpojumiem un iespējām

E-veselība ir elektroniska valsts veselības aprūpes informācijas sistēma drošai, ērtai un ātrai medicīniskās informācijas uzkrāšanai un apmaiņai starp pacientu un viņa ārstniecībā iesaistītajām personām. E-veselības portāla adrese ir www.eveseliba.gov.lv.

Vairāk Informācija par e-veselību klikšķinot uz saites.