Konkursa Sakoptākais mežs 2018 vērtēšana Alsungas novada īpašumā Dīķenieki

Konkursa Sakoptākais mežs 2018 vērtēšana Alsungas novada īpašumā Dīķenieki

Vakar Alsungā bija ieradusies Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa "Sakoptākais mežs" komisijas kopā ar mediju pārstāvjiem un klātienē apskatīja un vērtēja konkursa otrajā kārtā izvirzītos meža īpašumus. Kopumā konkursā šogad pieteikti 15 pieteikumi, kuri izvērtēti, bet otrajā kārtā Latvijā izvirzīti astoņi meža īpašumi , kas turpinās cīņu par "Sakoptākā meža" titulu.
Konkursa otrajā kārtā izvēlēts meža īpašums "Dīķenieki" Alsungas novadā, kur saimnieko Grigorijs Rozentāls jau pirktajā paaudzē, bet kā pats saka iepriekšējās paaudzes vairāk nodarbojušās ar zemkopību, bet pašam sirdij tuvāka tēma ir mežs. Tādēļ arī savā piemājas īpašumā eksperimentējis ar dažādu mežu stādīšanu, audzēšanu un kopšanu, lai saprastu, kas ir efektīvāk un labāk, gan priekš konkrētās vietas, gan arī to kā mežs attīstās un aug laika gaitā pie dažādām stādīšanas un kopšanas metodēm. Izrādot meža īpašumu žūrijas komisija analizēja meža īpašnieka ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, iztaujāja par meža atjaunošanu, mežizstrādi, kopšanu, kā arī kopumā vērtēja meža infrastruktūru, ainavas elementu plānošanu un citas ar mežu saistītas lietas.
Konkursa "Sakoptākais mežs" mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.
Priecājamies, ka Alsungas novada iedzīvotāji ar saviem darbiem un ieguldījumu arī piedalās šādos konkursos, tādējādi iedrošinot arī citus saimniekus lepoties ar saviem īpašumiem.