Kultūras ministre Dace Melbārde apmeklē Alsungu

Kultūras ministre Dace Melbārde apmeklē Alsungu

17. maijā Alsugas novadā reģionālā darba vizītē bija ieradusies Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde un Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš.
Vizītes laikā ministre tikās ar Alsungas novada domes priekšsēdētāju Daigu Kalniņu un domes tūrisma un attīstības projektu vadītājiem. Tika pārrunātas dažādas tēmas saistībā gan ar kultūru un Suitu kulturvēsturiskajām vērtībām, gan par Alsungas novada attīstību un sadarbību ar kaimiņu novadiem, uzņēmējiem un baznīcu. Tai skaitā tika pieminēti arī Dziesmusvētki, kuros šogad Alsungas novads būs plaši pārstāvēts un ministre ierosināja Alsungas Mūzikas skolā mācīt ne tikai kokles spēli, bet arī dūdas.
Ministrei un pārējai delegācijai īpaši svarīgi bija apskatīt Alsungas Livonijas Ordeņa pili pirms uzsāktajiem restaurācijas darbiem, jo pils ir Suitu kultūrtelpas šūpulis.
Tā kā Alsunga ir arī atpazīstama ar amatnieku darbiem, īpaši tautas tērpu darināšanas jomā, tika apmeklēta arī Suitu amatniecības un kultūras telpa "Rija". Saeimas deputāts G. Bērziņš pauda, ka Suitus pasākumos vienmēr var pamanīt pēc košajiem tautastērpiem un ministres kundze atklāja, ka viņas viens no simtgades plāniem ir sagādāt sev Latvijas seno kultūrvēsturisko novadu tautastērpus, un no Kurzemes novada viņa izvēlējusies darināt Suitu tautas tērpu.
Ministre ar nelielu uzrunu atklāja Liepājas simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertu, kas norisinājās Alsungas kultūras namā. D. Melbārde pauda prieku, ka ar savas 137. sezonas noslēguma koncertiem Liepājas Simfoniskais orķestris izbrauc uzstāties ārpus Liepājas, tādējādi sniedzot iespēju šādu brīnišķīgu kultūras baudījumu klausīties arī tiem, kas uz lielajām pilsētām nevar aizbraukt.
Vizītes noslēgumā ministre D. Melbārde novēlēja, lai Alsungas novadam izdodas visi iecerētie plāni un pauda lielu prieku, ka varēja apciemot mūsu krāšņo novadu.