Nometne “Būsim veselīgi un aktīvi!”

Alsungas nov/uploads/377LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF_BW.jpgada domes projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/042 “Pasākumi Alsungas novada iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros, biedrība “Suitu amatnieki” organizēja veselīga dzīvesveida nometni Alsungā ar nosaukumu “Būsim veselīgi un aktīvi!”.


Nometnē piedalījās 25 jaunieši vecumā 10-14 gadiem. Nometni vadīja pedagoģes Ligita Stašaite un Dace Siliņa.
Piecu dienu garumā notika dažādas aktivitātes - orientēšanās spēle Žibgravā- komandas sacentās, kura veiklāk uzcels telti, iekurinās ugunskuru, atradīs kontrolpunktus un veiks citus uzdevumus. Tikšanās ar medmāsu R. Kļaviņu, kura iepazīstināja ar dažādu atkarību kaitīgajām sekām un par to, cik svarīgi ir ievērot veselīgu dzīvesveidu, kā arī atbildēja uz klausītāju jautājumiem. Treneris S. Ahmaduļins vadīja dažādas nodarbības, kurās mācīja, kā pareizi sagatavoties treniņiem- iesildoties un atsildoties, mācījās dažādus paņēmienus un veidus fiziskās izturības nostiprināšanai. Prezentācijā treneris iepazīstināja ar savu pieredzi fizisko grūtību pārvarēšanā, esot aktīvajā kara dienestā.
Vienā no dienām dalībnieki kājām mēroja ceļu turp un atpakaļ (apmēram 11 km) uz „Mežvidu labirintu”. Sasniedzot galamērķi, varēja piedalīties dažādās aktivitātēs: izpētīt labirinta līkločus, atbildēt uz jautājumiem, spēlēt sporta spēles u.c. aktivitātes, kā arī paši gatavot sev pusdienas, izvārot zupu. Kādu dienu dalībnieki ar autobusu devās uz Jūrkalni, kur spēlēja dažādas spēles, taču drosmīgākie devās jūrā peldēties. Nometnes ietvaros notika izglītojoša nodarbība par augiem, kuru vadīja L. Reitere, dalībniekus iepazīstinot ar dažādiem augiem un to pielietojumu veselības nostiprināšanā. Savukārt nodarbībā ar veselīga uztura speciālisti K. Aišpuri–Spulenieci tika gatavoti veselīgi kokteiļi un našķi, piemēram, pupiņu trifeles ar kakao.
Nometnes noslēguma pasākumā dalībnieki saņēma medaļas un apliecinājumus par dalību nometnē, kā arī varēja mieloties ar kliņģeri, augļiem un saldumiem.
Jaunieši izteica vēlmi, lai nākamajā gadā atkal notiktu šāda veida nometne, kurā var uzzināt par veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmīgumu no speciālistiem konkrētajās jomās./uploads/2968IMAG3739.jpg