Murkšķu ferma

Alsungas novada Reģos esošā murkšķu audzētava „Jaunstuči” uzsāk aktīvo 2013.gada tūrisma sezonu. Šogad tā ir sākusies nedaudz vēlāk, kā citus gadus, bet visiem iemesli jau zināmi – laika apstākļi mūs šogad īpaši „palutinājuši”. Neskatoties uz to, vienā murkšķu saimē šogad ir papildinājums ar diviem, maziem, jaukiem murkšķulēniem. Mazuļi jau ir tik lieli, ka droši nāk ārā no savas migas uzēst barību vai padiedelēt kādu zemesriekstu no tūristiem.

Gaidīsim ciemos apmeklētājus, kuriem interesē dzīvnieki un vēlas ko vairāk uzzināt par zemes lielāko vāveru – murkšķu dzīvi un ieradumiem. Saimniece izrādīs murkšķus, pastāstīs interesantus stāstus un piedzīvoto, varēs murkšķus nedaudz pabarot ar viņiem iecienīto kārumu zemesriekstiem vai kādu citu našķi, kas nekaitē murkšķu vēderiņam. Bez murkšķu apskatīšanas vēl piedāvājām izmantot brīnišķīgu iespēju pabūt vēsturiskās Reģu muižas apkārtnes ainaviskajās vietās. Pastāv iespēja doties pastaigā vai nodarboties ar nūjošanu pa tuvējām lauku un mežu takām, apskatot dažādus dižkokus un dabas veidojumus. Tāpat tiek piedāvāts izbraukt ar laivu pa Reģu muižas dīķi. Dīķa malā var rīkot piknikus, pieejams aprīkojums grillēšanai un zupas vārīšanai, nepieciešamības gadījumā varam nodrošināt ar nepieciešamajiem traukiem. Ja pēc piknika jūtams nogurums un tālāk ceļā doties nav vēlēšanās, tad droši var uzsliet savu telti vai sarunāt guļvietu zem jumta. Tāpat murkšķu audzētava sadarbojas ar vietējiem suitu saldskābās maizes, sklandu raušu un plātsmaižu cepējām, kā arī bišu dravniekiem. Līdz ar ko, iepriekš laikus piesakot, var sarūpēt vai sarunāt dažādu suitu našķu iegādi pie vietējiem mājražotājiem.

Jebkurā gadījumā, pirms došanās ciemos pie murkšķiem, vēlams iepriekš sazināties ar murkšķu audzētavas saimnieci Silviju Teteri un vienoties par paredzamo apmeklējuma laiku un vēlmēm.

 

Kā našķus murkšķiem var vest lobītus zemesriekstus (neceptus, neblanšētus, nesālītus, nekaramelizētus), svaigus burkānus, svaigas kukurūzas vālītes, bet vislabāk murkšķiem garšo svaigi plūktas cūkpienes, āboliņš, vībotnes, pelašķi un parasta zāle.

Mobilais tālrunis: +371 26020002

E-pasts: silvija@teteris.lv 

Fakss: +371 63351660

Adrese: Reģi Alsungas novads LV-3306 Latvija

Sīkāk par murkšķiem var izlasīt

www.murkskis.lv