Bibliotēka

Adrese: Raiņa iela 2, Alsunga, Alsungas novads, LV-3306
Tālrunis: 633-51343, 27852093
Fakss: 63351343
E-pasti: biblioteka@alsunga.lv

Bibliotēkas vadītāja: Rasma Cīrule
Bibliotekāre: Ausma Caune

Darba laiks:
Otrdiena, trešdiena, ceturdiena, piektdiena 9.00 - 17.00
Sestdiena 9.00 - 15.00

Bibliotēkas krājums – 13001(grāmatas – 10749)
Lietotāji – 413
Apmeklējumu kopskaits – 4807
Izsnieguma kopskaits – 7883

Bērnu apkalpošanas nodaļā:

 Bibliotēka agrāk un tagad.

Alsungas pagasta bibliotēkas vēsture aizsākās 1923.gada 29.oktobrī, kad Kultūras fonds dibināja Aizputes apriņķa Alšvangas pagasta Alšvangas kultūras biedrības bibliotēku.
Tagad Alsungas novada bibliotēka ar  bērnu apkalpošanas nodaļu Alsungas pagasta pašvaldības kultūras, informācijas un izglītības iestāde. Tā veic iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina informācijas pieejamību un izmantošanu iedzīvotājiem.
Alsungas novada bibliotēkai izsniegta BIBLIOTĒKAS AKREDĀCIJAS APLIECĪBA kurai akreditācijā piešķirts vietējās nozīmes bibliotēkas statuss. 
Bibliotēkas izmantošanas kārtību nosaka bibliotēkas lietošanas noteikumi.


Bibliotēkas lietošanas noteikumus skatīt šeit:

Bibliotēkas krājums 
Krājuma komplektēšana pievērš īpašu uzmanību literatūrai sociālajās un humanitārajās zinātnēs, kā arī lauksaimniecībā.

Bibliotēka abonē 32 nosaukumu periodiskos izdevumus

Avenīte, Ilustrētā Junioriem, Annas Psiholoģija, Dari Pats, Citāda Pasaule, GEO, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, Ieva, Ievas Dārzs, Ievas Māja, Ievas Stāsti, Ievas Veselība, Ko Ārsti Tev Nestāsta, Kurzemnieks, LA Tematiskās Avīzes, Praktiskie Rokdarbi, Ceļojums Vēsturē, Dārza Pasaule,

Praktiskais Latvietis, Privātā Dzīve, Santa, 36.6 C, Veselīgāk, Saskanīgāk, Gudrāk, 100 labi padomi, Taka, Una, Veselība, Zintnieks, Burda RUS, Leģendas, Mājas Viesis, Mistērija, Planētas Noslēpumi, Ievas Padomu Avīze, Ievas Virtuve

 

Pakalpojumi

Alsungas novada bibliotēkā LR Kultūras ministrija un Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” sadarbībā ar Bila & Melindas Geitsu fondu piegādājusi jaunu datortehniku, kas paver plašākas saziņas iespējas un bezmaksas pieeju vismodernākajiem informācijas resursiem. Komplektā pieci datori un krāsu multifunkcionālā iekārta.

Skaties latviešu filmas Alsungas novada bibliotēkā!


Šobrīd visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās piejams portālswww.filmas.lv , kurā bibliotēku apmeklētāji bez maksas var noskatīties latviešu filmas.Filmu skatīšanās pakalpojums pieejams uz lietotāju datoriem. Ārpus bibliotēkas filmu skatīšanās pieeja slēgta, pieejams tikai portāls ar informāciju un aktualitātēm par Latvijas kino.
Skatāmas labākās pēdējo gadu filmas, kuras nominētas Lielajam Kristapam. 14 no tām ir spēlfilmas, 28 dokumentālās un 28 animācijas filmas.
Filmas ir sistematizētas katalogā, šobrīd nav apskatāmas visas katalogā iekļautās, bet mēneša laikā Kinocentrs to nodrošinās. Tāpat plānots katalogu regulāri papildināt, pievienojot arī ļoti populārās un skatītāju iemīļotās filmas.

Bibliotēka sniedz arī maksas pakalpojumus: 
• Kopēšana - 0.07euro viena A4 lpp., abpusējā- 0.13euro
Kopēšana krāsaina- 0,12 euro, abpusēja- 0,24euro

• Skenēšana - 0.17euro;

• Faksa izmantošana- 0.17euro